Κυριακή 8 Απριλίου 2012

ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2005-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2-2 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισόπαλος με σκορ 2-2 ήρθε ο ΑΡΗΣ στην ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ απέναντι στην τοπική ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2005 στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής. Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι 3 αγωνιστικές  πριν την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΚΑΣ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίχτες που δεν είχαν πολλές συμμετοχές στο πρωτάθλημα, παρόλα αυτά η ομάδα μας προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο προηγήθηκε στο 15΄με γκολ του ΛΑΜΠΡΟΥ ΡΟΥΜΠΗ, στη συνέχεια και μέχρι την λήξη του 1ου ημιχρόνου είχε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας χάνοντας κάποιες σημαντικές ευκαιρίες ενώ είχε και ένα δοκάρι με τον ΤΣΑΠΑΡΑ. Στο δεύτερο ημίχρονο αν και ο ΑΡΗΣ συνέχυσε να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσα σε διάστημα 10΄λεπτών ,αφού δέχτηκε 2 γκολ από εκτελέσεις φάουλ και έπειτα από αδράνεια της άμυνας ,παρόλα αυτά οι παίχτες του ΑΡΗ δεν τα παράτησαν και συνέχυσαν να πιέζουν την αντίπαλη ομάδα χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες και έχοντας και ένα δοκάρι με τον ΜΑΣΙΑΛΑ ,τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ του ΡΙΖΟΥ ΣΠΥΡΟΥ στο 85΄.