Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΡΧΑΝΙ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝ/ΝΟΥ 3-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ήττα γνώρισε ο ΑΡΗΣ στο γήπεδο της ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής απο το ΑΡΧΑΝΙ με 3-1 σκορ.
    Το ματς ξεκίνησε με τον ΑΡΗ να επιτίθεται και να διαμαρτύρεται για πεναλντι στο 3 λεπτό οταν ο ΡΙΖΟΣ ΣΤ  μέσα στην περιοχή θα βγάλει την σέντρα και η μπάλα θα χτυπήσει σε χέρι  αμυντικού, στο επόμενο λεπτό το ΑΡΧΑΝΙ θα ανοίξει το σκορ όταν σε κάθετη του ΨΥΧΟΓΙΟΥ και λάθος συνεννόηση της άμυνας του ΑΡΗ ο ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ θα βρεθεί τετ τατετ με τον τερματοφυλακα του ΑΡΗ κ θα κάνει το 1-0, από το σημείο εκείνο ο ΑΡΗΣ πήρε τα ηνία του αγώνα και πίεσε για να ισοφαρίσει, στο 12 φάουλ τουΝΑΣΙΟΥ κεφαλιά του ΡΙΖΟΥ ΣΤ η μπάλα χτυπάει στους αμυντικούς και βγαίνει κόρνερ λίγα χιλ, από το δοκάρι του Γιολδαση ,στην εκτέλεση του κόρνερ ο Μπουσαϊ η μπάλα φτάνει στον Μπεσσα που σουτάρει με τους αμυντικούς να αποκρούουν πάλη σε κόρνερ, στο 20 το ένα δυο απο Μπουσαϊ και Λαγιο με τον πρώτο να σουτάρει λίγο άουτ, στο 25 δοκάρι για τον ΑΡΗ όταν ο ΝΑΣΙΟΣ θα εκτελέσει απευθείας φάουλ και η μπαλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι του Γιολδαση ,στο 28 δοκάρι για το ΑΡΧΑΝΙ οταν ο ΚΑΚΑΒΑΣ θα εκτελέσει φαουλ απο τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι ο ΨΥΧΟΓΙΟΣ την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι του ΚΟΥΡΚΟΥΛΙΩΤΗ ,στο 30 μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ να φέρει το ματς στα ίσια οταν ο Μπουσαϊ θα κερδίσει πεναλντι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος με τον Γιολδαση να αποκρούει με τα πόδια, στο 37 δεύτερο δοκάρι για τον ΑΡΗ πάλη από τον ΝΑΣΙΟ ο οποίος θα δει εκτός εστίας τον Γιολδαση θα σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει πάλη το οριζόντιο δοκάρι, στο 44 το 2-0 με την ομάδα του ΑΡΧΑΝΙΟΥ να βγαίνει στην κόντρα και τον ΚΑΚΑΒΑ να πιάνει στον ύπνο την άμυνα του ΑΡΗ και με ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή να κάνει το 2-0.
    Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΑΡΗΣ προσπάθησε να μειωση με τον Ριζο Β στο 47 να βγάζει την σέντρα από τα αριστερά η μπαλα να φτάνει στον ΤΣΑΡΑ που σουτάρει λίγο άουτ, στο επόμενο λεπτό είχαμε και το 3-0 όταν σε μεγάλη μπαλιά ο ΚΑΚΑΒΑΣ θα κερδίσει στον αέρα τον Μπεσσα (εδώ ο παίχτης του ΑΡΗ διαμαρτυρηθηκε για φάουλ) και μετά απο λάθη της άμυνας του ΑΡΗ θα βρεθεί απέναντι απο τον ΚΟΥΡΚΟΥΛΩΤΗ θα στρώσει στον ΣΚΑΡΛΑΤΟ που θα πετύχει ενα εύκολο γκολ, στο 49 ο ΑΡΗΣ θα μειώσει οταν ο Μπουσαϊ θα δώσει στον Λαγιο αυτός θα κάνει την σέντρα στο δεύτερο δοκάρι με τον Βασιλη Ριζο να σκοράρει με κεφαλιά, απο το σημείο εκείνο ο ΑΡΗΣ πίεσε πολύ τον αντίπαλο του δημιούργησε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ,βέβαια διαμαρτύρεται έντονα οταν στο 68 ο ΝΑΣΙΟΣ θα βγάλει την σέντρα ο Ασπιωτης θα βάλει γκολ με τον επόπτη να σηκώνει λανθασμένα το σημαιάκι του για οφσαϊτ.
    Δυστυχώς για άλλο ένα ματς ο ΑΡΗΣ πλήρωσε τα παιδαριώδη λάθη στην άμυνα αλλά και την ατυχία κ αστοχία  του στην επίθεση.(Για την διαιτησία δεν θα πούμε πολλά θα γίνουμε κουραστικοί απλά επιτέλους λίγο σεβασμό στην ομάδα μας απο τους διατητες).