Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

ΑΤΑΛΑΝΤΗ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝ/ΝΟΥ 0-2 (ΒΙΝΤΕΟ)

Με το δεξί ξεκίνησε της αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο 2014 ο ΑΡΗΣ  νικώντας εκτός έδρας την ΑΤΑΛΑΝΤΗ με σκορ 0-2 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής. Θετικό και το ντεμπούτο του Αγγελου Κυριακου στον πάγκο της ομάδας μας με αντίπαλο την πρώην του ομάδα και σε ένα γήπεδο που ο ΑΡΗΣ είχε 3 χρόνια να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και καθολη την διάρκεια ήταν ανώτερη μέσα στο γήπεδο, ενώ ευτύχησε να ανοίξει νωρίς το σκορ στο 11΄με ένα πολύ ωραίο γυριστό σουτ του Βελλιου από το σημείο του πεναλντι μετά απο μπαλιά του Φωτοπουλου, το 0-2 έγινε στο 25΄δημιουργος πάλη ο Φωτοπουλος αλλά εκτελεστής ο Ριζος που με σουτ πάνω στην κίνηση πέτυχε ενα πανέμορφο γκολ και μετέτρεψε τα επόμενα λεπτά του ματσ σε τυπική διαδικασία αφού η ομάδα μας δεν κινδύνευσε ενώ είχε τις ευκαιρίες  να πετύχει  και άλλα τέρματα!!