Παρασκευή 3 Ιανουαρίου 2014

Αφιέρωμα σεζον 2002-03: ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝ/ΝΟΥ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2-2(ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα από τα ποιο σπουδαία ντέρμπι στο Φθιωτικο ποδόσφαιρο είναι παραδοσιακά το ΑΡΗΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ , δυο ομάδες με πολύ μεγάλη ιστορία όπου οι μεταξύ τους αναμετρήσεις τράβαγαν  το ενδιαφέρων όλων των φιλάθλων του νομού, το 2002-2003 το ματς του πρώτου γύρου στον Αγιο Κωνσταντινο ήταν πραγματικά στα αγωνιστικά του ενα σπουδαίο ματς με θέαμα και ανατροπές στο σκορ, είχε ώμος και πολύ ένταση με τους παίχτες και τον δυο ομάδων να μαλώνουν σαν κοκόρια μεταξύ τους, τελικό σκορ 2-2, η Μαλεσινα προηγήθηκε με τον Λαχανα, ο Αρης ισοφάρισε με τον Κωστα Ρουμπη(Σακακια), πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου η φιλοξενουμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταθουλοπουλου ,στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρης απάντησε με τον ίδιο τρόπο με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ  απο τον Γιωργο Εμμανουηλ!!!!!!!!!