Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Η 25Η ΑΓΩΝ. ΤΗΣ Α1 ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Με την 25η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Φθιώτιδας. Σημειώθηκαν συνολικά 33 τέρματα. Στο λοκρικό ντέρμπι Μαλεσίνα και Οπούντιος Μαρτίνου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι πρωτοπόροι του Μάκη Ζαχαρόπουλου προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Κωτσαλά, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σέττο στο 63'. Μεγάλη ανατροπή έκανε η Στυλίδα. Αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, τελικά νίκησε τον Αγρότη Λιανοκλαδίου με 3-2 με γκολ του Νάσιου στις καθυστερήσεις. Ο Αγρότης έπαιζε με 10 παίκτες από το 65' λόγω αποβολής του Χριστόπουλου. H Στυλίδα μείωσε τη διαφορά της από την κορυφή στους 3 βαθμούς. Συναρπαστικά παιχνίδια είχαμε σε Καμένα Βούρλα και Μεγαπλάτανο με τους φιλοξενούμενους Ένωση 2010 και Ακαδημία/Ηρακλής να προηγούνται με 0-2 και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2. Το σκορ της ημέρας το είχαμε στο γήπεδο των Ευρυτάνων με τον Ευρυτανικό να επικρατεί του Ελατειακού με 6-1 (1-1 ημίχρονο).

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

• Ευρυτανικός-Ελατειακός 6-1 (44’, 61’, 68’ Στ. Ματίκας, 48’ Παπαναστασίου, 51’, 87’ Μπέσσας-29’ Γιώτης).
  •  Προοδευτική Λάρυμνας-Ολυμπιακός Λαμίας 2-1 (7’ αυτογκόλ Κυρίτσης, 87’ Αργ. Δάρρας-90’ Δημητρέλης).
  •  Σπερχειάδα 2005-Δάφνη Λιβανατών 0-1 (53’ Άλντο).
  •  Νέο Κρίκελλο-Άρης Αγ.Κων/νου 1-1 (19’ πεν. Χαϊδής-65’ πεν. Μπουσάι)
  •  Μαλεσίνα-Οπούντιος Μαρτίνου 1-1 (63’ Σέττος-9’ Κωτσαλάς).
  •  Στυλίδα-Αγρότης Λιανοκλαδίου 3-2 (50’, 91’ Νάσιος, 82’ Κωτίτσης-32’ Παπανάγνος, 55’ αυτογκόλ Καββαδίας).
  •  Αταλάντη-Ένωση 2010 2-2 (50’ Ηλιόπουλος, 74’ Λιάσκος-10’ πεν., 15’ Κουτσούμπας).
  •  Καμένα Βούρλα-Ακαδημία/Ηρακλής 2-2 (63’ Γκούρλιας, 80’ Τομόρι-1’ Σχουλής, 14’ Αγγελίδης).
  •  Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Αστέρας Σταυρού 4-1 (40’ Σιώτης, 52’ Ζιάκας, 65’, 68’ Χριστοδούλου-70’ πεν. Μάλλιος).