Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Η 26Η ΑΓΩΝ. ΤΗΣ Α1 ΦΘΙΩΤ.-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Με την 26η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Φθιώτιδας. Φτωχή σε παραγωγικότητα αγωνιστική καθώς σημειώθηκαν μόλις 20 τέρματα. Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου επικράτησε εύκολα της Αταλάντης με 5-0 με το Βαγγέλη Νικολόπουλο να πετυχαίνει χατ τρικ. Στον Άγιο Κωνσταντίνο η Στυλίδα αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον ψυχωμένο Άρη. Μάλιστα η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου είχε και δυο δοκάρια με τον Ντζαβίδα στο πρώτο ημίχρονο. Πλέον η διαφορά της Στυλίδας από τον πρωτοπόρο Οπούντιο είναι στους 5 βαθμούς. Στις Λιβανάτες η Δάφνη επικράτησε της Μαλεσίνας με 1-0 χάρη σε γκολ του Λέντα. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φουρλεμάδη. Στη Μακρακώμη η Ένωση 2010 με γκολ του Κώστα Μπούσιου νίκησε τον Κηφισσό με 1-0. Στο ντέρμπι της ουράς ο Αστέρας Σταυρού με γκολ του Τσιλίκα στις καθυστερήσεις επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ακαδημίας/Ηρακλή με 2-1.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

• Προοδευτική Λάρυμνας-Ευρυτανικός 1-2 (65’ Αργ. Δάρρας-54’ Στ. Ματίκας, 86’ Αντωνόπουλος).
  •  Ελατειακός-Σπερχειάδα 2005 2-1 (43’ Καρόλι, 45’ Στάθης-57’ Π. Καραγεώργος).
  •  Ολυμπιακός Λαμίας-Νέο Κρίκελλο 1-0 (18’ Δημητρέλης).
  •  Δάφνη Λιβανατών-Μαλεσίνα 1-0 (62’ Λέντας).
  •  Άρης Αγ.Κων/νου-Στυλίδα 0-0.
  •  Οπούντιος Μαρτίνου-Αταλάντη 5-0 (24’, 87’ Κόκα, 32’, 50’, 69’ Βαγγ. Νικολόπουλος.
  •  Αγρότης Λιανοκλαδίου-Καμένα Βούρλα 1-2 (44’ Ξηρομερίτης-18’ Τόμορι, 35’ Λίκο).
  • Ένωση 2010-Κηφισσός Κ.Τιθορέας 1-0 (77’ Μπούσιος).
  •  Ακαδημία/Ηρακλής-Αστέρας Σταυρού 1-2 (32’ Μούτσελος-24’ Γ. Μάλλιος, 91’ Τσιλίκας).