Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

Η 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Με την 14η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα (29/11) το πρωτάθλημα της Α' Φθιώτιδας. Αν και καρδιοχτύπησε η Μαλεσίνα τελικά κατάφερε να κάνει το 14 στα 14 επικρατώντας της Προοδευτικής Λάρυμνας με 2-1. Λυτρωτής για την ομάδα του Σπύρου Λέντα ο Κώστας Ρούσσης με σουτ έξω από την περιοχή στο 83'. Οι πρωτοπόροι είχαν προηγηθεί με το Δημήτρη Γκανά στο 70', ενώ 7 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με αυτογκόλ έκανε το 1-1. Να υπενθυμίσουμε ότι ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Λάρυμνας, λόγω έργων στο γήπεδο της Μαλεσίνας. Ωραίο παιχνίδι έγινε στο Νέο Κρίκελλο με τα Καμένα Βούρλα να κερδίζουν την τοπική ομάδα με 3-2 και να παραμένουν σε απόσταση τριών βαθμών από την κορυφή. Το Αρχάνι με γκολ του Τζίμι Κουτσούμπα στο 88' πήρε τη νίκη με 1-0 στην έδρα του Παγκρατιακού. Έξι λεπτά νωρίτερα ο ίδιος παίκτης είχε χάσει και πέναλτι (απέκρουσε ο Ντούλας). Στο γήπεδο της Ανθήλης η τυπικά γηπεδούχος Στυλίδα επιβλήθηκε του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 3-1. Η Ένωση 2010 έσπασε την κατάρα των εντός έδρας παιχνιδιών. Η ομάδα της Δυτικής Φθιώτιδας μετά από 6 συνεχόμενες ήττες επικράτησε του Μαγνησιακού με 2-0.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Ένωση 2010-Μαγνησιακός 2-0 (38’ Μ. Μπουγιώτας, 48’ Αλατάς)

Παμμωλιακός-Δάφνη Λιβανατών 1-0 (57’ Γιαννόπουλος)

Στυλίδα-Άρης Αγ. Κων/νου 3-1 (12’ Αλεξίου, 61’ Μπίκος, 65’ Κουφιώτης-77’ Σπύρος Ρίζος)

Καλαπόδι-Ολυμπιακός Λαμίας 1-1 (13’ Κάφαλης-70’ Χαλαστάνης)

Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Αταλάντη 1-0 (57’ Ζουλέκου)

Μαλεσίνα-Προοδευτική Λάρυμνας 2-1 (70’ Δ. Γκανάς, 83’ Ρούσσης-77’ αυτογκόλ Δ. Γκανάς)

Νέο Κρίκελλο-Καμένα Βούρλα 2-3 (49’ Καυκιάς, 73’ Δημητρέλης-6’ Tαμάμης, 25’ Καταραχιάς, 53’ Χριστοδούλου)

Παγκρατιακός-Αρχάνι 0-1 (88’ Κουτσούμπας)

Ευρυτανικός-Αχιλλέας Δομοκού 3-0 ά.α.