Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝ-ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ 3-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Την τρίτη σερί νίκη πέτυχε ο ΑΡΗΣ στο πρωτάθλημα νικώντας στην έδρα του 3-1 την ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ.
  Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο από τις βροχές των τελευταίων ημερών και με φόρα από το σπουδαίο διπλό στην ΕΝΩΣΗ 2010 ο ΑΡΗΣ μπήκε στο γήπεδο αποφασισμενος να πάρει την νίκη και να δείξει οτι είναι καλύτερη ομάδα απο τον αντίπαλο του. Μόλις στο 3΄ λεπτό η ομάδα μας θα προηγηθεί με γκολ του ΜΠΟΥΣΑΪ, στην συνέχεια θα χάσει την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του σε τετατετ του ΡΙΖΟΥ ΣΠ, και κόντρα στην ροή του ματς θα δεχτεί την ισοφαρισει στο 28΄ από τον ΠΟΥΛΟ, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο ΑΡΗΣ είχε την ευκαιρία να προηγηθεί όταν σε φάουλ του ΝΑΣΙΟΥ η κεφαλιά απο τον ΡΙΖΟ ΣΤ θα περάσει μόλις αουτ (σε αυτήν την φαση τραυματιστηκε ο ΜΠΕΣΣΑΣ και την θέση του πήρε ο ΤΣΑΠΑΡΑΣ, απο οτι μάθαμε ευτυχώς ο τραυματισμός του δεν είναι τόσο σοβαρός οσο φαινόταν).  Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ ήταν πολύ καλός και με γκολ του ΘΥΜΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ και του ΡΙΖΟΥ ΣΠ πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε μια καλή ομάδα!!!